După două zile de la deblocarea platformei pentru cei din categoria a 2-a doar pentru centrul de vaccinare nou deschis de la Beclean se mai pot face programări în luna februarie.
La Bistrița, noul centru al SVSU unde se vor face imunizări cu vaccinul Astra Zeneca, recomandat doar pentru segmentul 18-55 de ani începând de luni, 15 februarie nu mai sunt locuri pentru această lună, iar la ora 17,30 mai existau doar 30 de poziții pentru luna martie, cu rapelul la finalul lunii aprilie. În schimb la centrul care se va deschide la Beclean în incinta Spitalului Orășenesc s-au făcut mult mai puține programări pentru vaccinarea cu Astra Zeneca, singurul vaccin disponibil. La Beclean la aceeasi oră, platforma indica 749 de locuri disponibile.
În județ celelalte centre în care s-a vaccinat cu Pfeizer, cele două ale Policlinicii respectiv Sanovil au zero locuri pentru programare. Aici în schimb continuă vaccinările pentru rapel.










