Accident, Bistrița, strada Eroilor: motociclist lovit de un autoturism care a virat în mijlocul străzii

Picture of Redactat de Bistrița Express

Redactat de Bistrița Express

Un motociclist de 27 de ani a fost accidentat astăzi pe strada Eroilor din Bistrița, după ce o mașină condusă de o șoferiță a virat brusc pe sensul de mers al acestuia pentru a intra într-un loc de parcare. Motociclistul circula regulamentar.

Șoferița care a făcut manevra pe mijlocul strazii Eroilor, fără să se asigure, a susținut că nu l-ar fi văzut de fapt pe motociclist. În mașina femeii se aflau doi copii mici și o tânără în momentul accidentului. Copiii și cele două femei au avut noroc : niciun ocupant al autoturismului n-a fost rănit în accident.

În schimb tânărul motociclist căruia mașina șoferiței i-a tăiat pur și simplu calea, a fost transportat la Spital cu traumatism cranian minor și alte leziuni. În momentul în care au ajuns echipajele SMURD, tânărul era conștient și cooperant, a precizat ISU Bistrița-Năsăud.

Circulația a fost oprită pe strada Eroilor mai bine de o jumătate de oră:

FOTO: Bistrița Express

Accidentele în care sunt implicați motocicliști au o incidență relativ mare și în Bistrița-Năsăud, de cele mai multe ori consecințele sunt foarte grave:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Te-ar putea interesa