Gala premiilor municipiului programată în avanpremiera Zilelor orașului

Picture of Redactat de Bistrița Express

Redactat de Bistrița Express

„Premiile Municipiului Bistrița” ediția 2025 a fost programată joi, 17 iulie în avanpremiera Zilelor Orașului care debutează în acest weekend.

”Premiile Municipiului Bistrița sunt o formă de recunoaștere pentru bistrițenii care au urcat pe podiumuri, au publicat, au inovat, au format generații sau au dus vocea Bistriței la nivel național și internațional” transmite primarul Lazany în invitația de participare la evenimentul care va avea loc de la ora 18,00 la Palatul Culturii din Bistrița.

Distincțiile vor fi acordate ca urmare propunerilor primite de municipalitate din partea diferitelor instituții, organizațiilor neguvernamentale și reprezentanților societății civile, care activează în învățământ, sport, cultură, știință și economie și alte domenii relevante pentru comunitate.

”Această gală este, mai presus de toate, un gest de respect. Recunoaștem nu doar rezultatele, ci și munca din spatele lor, consecvența, pasiunea și responsabilitatea față de comunitate. Vă aștept să fim împreună alături de cei care merită toată aprecierea noastră” a mai transmis Gabriel Lazany, la prima sa ediție de premiere în calitate de primar.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Te-ar putea interesa