Cristian Pomohaci a fost trimis în judecată, în stare de arest, pentru trafic de droguri

Picture of Redactat de Bistrița Express

Redactat de Bistrița Express

Cântărețul de muzică populară Cristian Pomohaci a fost trimis deja în judecată de DIICOT pentru trafic de droguri, la doar o lună de la deschiderea dosarului. Un complet de cameră preliminară a Tribunalului Mureș a admis trimiterea în judecată a fostului preot, care se află după gratii de la începutul lunii iuni 2026, cu două mandate de arest preventiv pe numele său : unul pentru trafic de droguri de mare risc și un altul pentru viol asupra unui minor.

Cu cele două dosare, de trafic de droguri instrumentat de DIICOT, respectiv de viol asupra unui minor, instrumentat de Parchetul de pe lângă Tribunalul Mureș s-a ales după o singură percheziție și ridicarea de probe de la domiciliile sale din Iernut.

Pomohaci a atacat prin avocații săi în mai multe rânduri mandatele de arest arestul preventiv. Ultima acțiune împotriva arestului a pierdut-o în cursul zilei de joi, 2 iulie.

Citește cum a fost acuzat de trafic de droguri în urmă cu mai puțin de o lună:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Te-ar putea interesa