Deschiderea unui nou șantier din așa numitul proiect de reabilitare a axelor închide strada Andrei Mureșanu până la intersecția cu Năsăudului, a anunțat municipalitatea, măsura fiind valabilă din prima zi a lunii mai până cel puțin în 30 iunie. Potrivit anunțului postat de Primăria Bistrița pe site, sensul giratoriu din Ioan Slavici rămâne circulabil și după deschiderea noului șantier:
” închiderea circulației pe strada Andrei Mureșanu, pe zona cuprinsă între intersecția cu str. Ioan Slavici (intersecția va rămâne deschisă circulației) până la intersecția cu str. Năsăudului (intersecția va fi închisă circulației), durata de execuție a lucrărilor este de 2 luni, începând cu data de 01.05.2023 până în 30.06.2023” .
Pe de altă parte se asteapta deschiderea partiala a circulatiei pe Bulevardul Decebal, pe tronsonul Gării -Zimbrului, după turnarea straturilor de asfalt la care se lucreaza în acest moment









