
Bistrița va organiza anual o „Săptămână a Arhitecturii și Patrimoniului” sub egida UNESCO
Muncipalitatea bistrițeană va organiza anual, începând din 2027 o săptămână a Arhitecturii și Patrimoniului” sub egida UNESCO. Este vorba de un eveniment dedicat comunității și specialiștilor din domeniile arhitecturii, patrimoniului,












